רואים עתיד

"בכל דור ודור צריך ללמד את דרכי השימוש בכלים המשפיעים על הדור"

הרב קוק

סיירת לביא תורנית

בבית החינוך ראינו לנכון להעשיר את עולמו של התלמיד בתוכן תורני ממקום של אהבה וידיעה. סיירת לביא באה להעניק לתלמידים בבית החינוך את התורה באהבה, להכיר סגנונות רבים ושונים של לימודי קודש, אהבת התורה ולהעצים את ייחודה בקרב התלמידים. השיעורים והמפגשים מתקיימים על ידי רבנים, מרצים, סיורים וימי שיא להעשרה תורנית. לסיירת נבחרו תלמידים שרוצים לקרב את עצמם מתוך סקרנות וחקר אל עולם התורה. 

פרוייקט החץ

מנהיגות הפכה למילה שגורה בקרב רבים אך, מהו מנהיג באמת? אילו תכונות מנהיגותיות אני רוצה לאמץ כאדם?  ואיפה אני היום יכול להיות מנהיג? תוכנית החץ פותחה על מנת לעורר שאלות אלו בקרב תלמידנו לפתח ולהוביל פעילויות הנהגה תוך הכרות עם דמויות מנהיגותיות, מפגשים וסיורים בתוך בית החינוך ומחוצה לו לפיתוח תוכניות מנהיגותיות לדוגמת מועצת תלמידים, פעולות התנדבות וחיבור לקהילה. לתוכנית הצטרפו תלמידים לאחר שעברו תהליך מיון ובחירה שמוכנים ורוצים להוביל שינוי בבית החינוך מתוך רצון להנהגה והובלה. 

בית מדרש לומד

לפתוח את הבוקר בלימוד תורה מתוך בחירה בבית המדרש. בכל בוקר לומדים המשתתפים בשתי חבורות, חבורה אחת בענייני הלכה וחסידות עם תומר רבי מנהל בית החינוך. וחבורה שניה בענייני שמירת הלשון מתוך ספרו של החפץ חיים עם אחד הרמי״ם, התלמידים לומדים על הסדר ומרחיבים את הידע התורני שלהם, שמחים בלימוד ומצ'ופרים בהתאם.